Snowkiting

Vydřené sjezdovky, spousta lidí ve frontách a prolízání placených turniketů na vlek nebo lanovku. Říká ti to něco? Nám už ne, protože kašleme na masové akce na horách a užíváme si volnosti zasněžených plání, kde stopa, kterou do prašanu vyryjeme svým snowboardem nebo lyžemi je naše a třeba i ta první! Děláme totiž snowkiting!

O co vlastně jde? Snowkiting je freeride a freestyle na sněhu, kde je hnací sílou funící vítr a fičící adrenalin ve tvé krvi. Vítr se ti opírá do řiditelného draka, kitu (z anglického slova kite, drak), který máš uchycený na čtyřech šňůrách. Kite si ovládáš pomocí ráhna, a abys celý tah kitu nemusel držet v rukách, máš vyztužený pás kolem beder s hákem pro zavěšení, kterému se říká trapéz. Na nohy pak nasadíš svůj snowboard nebo lyže. A pak už můžeš brázdit zasněžené pláně plné prašanu šílenou rychlostí, dávat si vysoké skoky a pilovat triky, jako jsou graby, loopy… a nebo se kochat okolní krajinkou.Záleží jen na tobě! A těžké to zase tak není.

A kde můžeš snowkiting provozovat? Ideálními místy pro snowkiting jsou volné plochy bez zbytečných stromů, elektrických drátů, budov a taky lidí. Takže stačí, abys vyrazil na náhorní plošiny, pláně a pastviny a jezdil, jezdil, jezdil – míst pro snowkiting je v Česku spousta. Supr jsou Oderské vrchy, Vysočina, ale i další české kopečky. Tady taky vznikají první snowkiting centra, kde se můžeš v kurzu snowkiting lehce naučit a kde si bez problémů můžeš kite i půjčit.

A teď máš taky možnost si snowkiting vyzkoušet na akci Time Out Snowkiting Fest´08, tak neváhej a doraz obmrknout, jak to dělají ti nejlepší borci a pak si snowkiting zkus sám!

Doraz ale i když nebude sníh, protože lítání s kity třeba na mountainboardu je spousta zábavy i bez sněhu!